Huawei B525 4G maršrutizatorius – keisti DNS nustatymų nebegalima?

Prieš porą dienų atnaujinus turimą B525s-23a 4G ruterį į software version 81.191.13.00.1134, Web UI version 81.100.31.02.1134, paaiškėjo, kad paslėptas būdas pakeisti DNS serverius nustojo veikti:

DNS nustatymų nebėra

Po trumpo tyrinėjimo su naršyklės developer įrankiais, galima nusiraminti – DNS nustatymai vis dar čia (paslėpti, žinoma). Jiems parodyti keliaujame į Router -> DHCP, spaudžiame F12 ir įvedame į developerio pultą:

$('#dhcp_dns').show();

Spaudžiame enter ir nustatymai grįžo:

Vėl keičiame DNS nustatymus ant savojo Huawei B525

Išbandyta su Firefox, Chrome ir Chromium paremta Edge naršyklėmis.

9 komentarai apie “Huawei B525 4G maršrutizatorius – keisti DNS nustatymų nebegalima?

 1. Kipsas

  Sveiki, gal galima nuorodas is kur siustis naujausia softa ir web UI versijas? Ir isvis ar verta naujintis, pas mane dabar:

  Aparatinės įrangos versija: WL1B520FM
  Programinės įrangos versija: 11.232.05.00.07
  „Web UI“ versija: 17.100.11.00.03

  Atsakyti
  1. admin Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki,

   Maršrutizatoriaus nustatymų puslapyje pasirinkus atnaujinimo funkciją nieko neranda? Jei ne, tai turbūt vargintis neverta, nes Huawejus yra prileidęs to pačio modelio routerio begalę variacijų ir neduoda oficialiai parsisiųsti firmware ne per routerio update funkciją. Bet jei labai norisi atsinaujinti ir nebijoma rizikuoti – skaitykite atsakymą Audriui dėl firmware perrašymo.

   Atsakyti
 2. Audrius

  Sveiki,
  Panaudojau gidą ir galiu pranešti kad tikrai veikia. Ačiū.
  Dar norėjau paklausti ar panašiu būdu galima atrakint „Bride Mode”. Nes programinė įranga atsinaujino ir dingo. Šioje vesijoje būvo: 11.182.61.00.778 Eidavau Advanced>Security>Bridge Mode.
  O šioje jau dingo: 81.191.13.00.1134
  Ačiū.

  Atsakyti
  1. admin Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki,
   nesimato tokios (paslėptos) opcijos su nauju firmware, matomai funkcionalumas buvo visai pašalintas, o ne paslėptas kaip kad su DNS nustatymais.
   Permetus akimis https://forums.thinkbroadband.com/mobilebroadband/4617033-huawei-b525-firmware-guide-to-enable-bridge-mode-and-more.html panašu, kad vienintelis būdas opcijai atstatyti yra bandyti įrašyti senesnę firmware versiją arba ieškoti modifikuotos trečiųjų asmenų – jei tai bandysit daryt, tai turėkit omeny, kad tokiais atvejais galima sugadinti savo maršrutizatorių įrašius netinkamą arba įrašyti kokią „patobulintą” su prikabintais backdoor’ais.

   Atsakyti
   1. Audrius

    Sveiki,
    Ačiū už informaciją. Perrašinėti „firmware” tikrai dar nebandžiau, bus ateities projektas. Bet norėjau pasidalinti kitais atradimais.
    Gavau naujesnį modelį B535-232 (Tele2). Jame programinė įranga 10.0.1.1(H191SP64C983).
    Pabandžiau atrakinti DNS nustatymus jūsų gidu ir PAVYKO!
    Beje jame Bridge Mode neišjungtas. Galima rasti Advanced>Router>Bridge Mode.

    Atsakyti
    1. admin Įrašo autorius(-ė)

     Puiku, kad veikia viskas ko reikia! Pusiau rekomendacija būtų išjungti maršrutizatoriaus automatinius atnaujinimus, nes Huawei yra mėgėjai slėpti ar visai šalinti esamą funkcionalumą, kurį jie dėl vienokių ar kitokių priežasčių laiko nišiniu, ir naujinti tik esant kritiniams saugumo pataisymams ar įsitikinus, kad naujose versijose nieko nebuvo pridirbta.

     Atsakyti
  2. Kipsas

   Supratau. Per Web UI neranda update jokiu, is to forumo kelis variantus pabandziau paprastai atnaujinti – nepavyko. Tai turbut ir pamirsiu apie atnaujinimus, dekui uz info.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *