ZTE MF286R DNS nustatymai

Įsigijau šiuo metu Telios kartu su nešiojamuoju internetu parduodamą 4G maršrutizatorių ZTE MF286R. Pirmas į akis kritęs dalykas buvo tas, kad jis neleidžia keisti/neturi DNS nustatymų. Tai nėra priimtina, nes valdau savo DNS serverį, kurį naudoju kaip pirmą apsaugos liniją nuo reklamų, šlamšto, p0rnografijos ir kitų nepageidaujamų tinklapių namų tinkle. Laimei, ši problema yra nesunkiai išsprendžiama.

DNS serveriu naudoju Pi-hole, kuris turi integruotą DHCP serverio funkcionalumą (t. y. gali skirstyti IP adresus vietinio tinklo įrenginiams). Pi-hole padarius tinklo DHCP serveriu, jis taps ir tinklo DNS serveriu. Tad, pirma, išjungiam DHCP funkcionalumą ZTE maršrutizatoriuje (1 pav.):

1 pav. Išjungiam DHCP serverį ZTE MF286R maršrutizatoriuje.

Antra, įjungiam Pi-hole DHCP serverį (2 pav.):

2 pav. Įjungiam DHCP serverį Pi-hole nustatymuose

Štai ir viskas.

4 komentarai apie “ZTE MF286R DNS nustatymai

 1. Vidas

  Sveiki,
  aš taip pat įsigijau šį routerį iš Telios ir nourėčiau taip pat pakeisti DNS. Aš naudoju win10 ar įmanoma taip pat pakeisti tokiu pačiu būdu DNS kaip ir pas jus? Taip pat routery aš pakeičiau IP adresą pagal spausdintuvą, kad visi esantys tinkle kompiuteriai galėtų pasiekti spausdintuvą. Ar su Pi-hole galėsiu toliau spausdinti ir pasiekti spausdintuvą? Iškart atsiprašau už tokius klausimus, kadangi neturiu daug patirties. Jei padėtumėt, būčiau labai dėkingas.
  Nuoširdžiai

  Atsakyti
  1. admin Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki, statinį IP adresą spausdintuvui suteikti galėsite ir per Pi-hole, viskas turi veikti.

   Jei skaitote anglų kalba – paspauskite šio puslapio viršutiniame dešiniajame kampe „English” nuorodą ir ten bus detaliau aprašyta ko reikia norint paleisti Pi-hole, nes neturint patirties ir noro tam skirti atskirą kompiuterį – gali būti tiesiog per daug vargo.

   Atsakyti
 2. tomas

  Sveikas, kai išjungiu DHCP serveri ir paspaudžiu apply routeris persikrauna ir jau negaliu i settings patekti niekur, reikia daryti reset routerio kad vėl veiktu kaip tai išvengti?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *